Ergazi Mah. Batı Blv. Nevadıum B Blok No: 109 Bf Yenimahalle/ Ankara
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00
    Pazar : Kapalı
İletişim

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, ağız yapısındaki ortodontik diş eğriliği, çene uyumsuzluğu, renk bozulması, diş boyutlarının orantısızlığı, kişilerin estetik kaygıları gibi birçok nedenden dolayı uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Pek çok kişinin mükemmel bir gülüşe sahip olma isteği estetik kaygıdan kaynaklanmaktadır. Dişlerde boy farkı (uzun veya kısa), dişlerde çapraşıklık, diş renk farklılığı, diş diziliminin ağız şekli ile orantısızlığı, diş eksikliği gibi birçok nedenden dolayı birçok hasta estetik diş hekimliği yöntemlerini tercih etmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Tedavi Süreci ve Uygulaması Nasıldır?

Diş hekimi estetik diş tedavisine başlamadan önce hastanın ağız içini değerlendirerek ağız ve diş değerlendirmesini gerçekleştirir. Hastanın ağzının tamamının panoramik röntgeni çekilerek nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğine dair nasıl bir yol izleneceğine karar verilir.

Model uygulaması yapılarak kişinin yüz, gülüş, profil ve ağız içi görüntüleri yardımıyla tedavi belirlenir.

Diş etleri, maksilla-çene çene pozisyonları, diş dizilim oranları, gerekli dolgular, eksik diş varsa sorunlu bölgeler belirlenir ve diş hekimi gerekli gördüğü tüm tedavi uygulamaları hakkında hastaya bir model üzerinde bilgi verir.

Estetik tedavi öncesi benzer sorunları yaşayan ve daha sonra tedavi gören farklı hastaların öncesi ve sonrası görüntüleri gösterilerek elde edilen sonuçlar sunulmuştur.

Hasta, laboratuvar ortamında hazırlanan maketlerle tasarlanan gülüşü görme fırsatı bulur. Tedavi sonrasında nasıl bir gülümsemeye sahip olacakları konusunda bilgilendirilirler.

Estetik Diş Hekimliğinde Yapılan Tedaviler Nelerdir?

Estetik diş hekimliği tedavisi kapsamında ortodonti, diş beyazlatma, tam porselen dişler, zirkonyum dişler, laminate veneerler, porselen kaplamalar, estetik dolgular, inley-onley diş restorasyonu ve implant diş tedavileri uygulanmaktadır.

Tedavi planlamasında diş hekimi yapılması gerekenleri bir düzen içerisinde gerçekleştirerek estetik bir gülüş tasarımına ve sağlıklı dişlere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Call Now Button0312 557 04 05