Ergazi Mah. Batı Blv. Nevadıum B Blok No: 109 Bf Yenimahalle/ Ankara
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00
    Pazar : Kapalı
İletişim

İmplant tedavisi herkese uygulanabilir mi?

İmplant tedavisi diş hekimliğinde son yıllarda en çok üstünde çalışılan ve en çok gelişme gösteren tedavilerin başında gelmektedir. Temel olarak implant tedavisi ile çekilen dişlerden dolayı oluşan boşluklar gerçek dişe en yakın şekilde kapatılabilmektedir. Bunun için implant denen titanyum bir kök çene kemiğine yerleştirilir ve üzerine porselen bir diş yerleştirilerek boşluk kapatılır.

İmplant tedavisi çok ender durumlar hariç herkese kolaylıkla uygulanabilmektedir. Gelişmeler sayesinde çene kemiklerinin çok azaldığı durumlarda bile kemik tozu gibi çeşitli yöntemler ile kemik miktarı artırılır ve implantlar yerleştirilir.

İmplantların başarılı olabilmesi için iyi bir uygulama ve sağlam bir kemiğe ihtiyaç vardır. Bu şartların yanında genel sağlık durumları da iyi olan hastalar gönül rahatlığıyla implant yaptırabilmektedir. Şeker hastalığı kontrol altında olan hastalar da implant yaptırabilmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar ise belirli ilaç değişimleri ile yine sorunsuzca implant yaptırabilmektedir.

Call Now Button0312 557 04 05