Ergazi Mah. Batı Blv. Nevadıum B Blok No: 109 Bf Yenimahalle/ Ankara
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00
    Pazar : Kapalı
İletişim

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Batıkent Çocuk Diş Hekimi6 ay ile 12 yaş arası kadın ve karma dişlenme dönemimizin tedavi kısmıdır.

Pediatrik diş tedavileri ve koruyucu diş hekimliği uygulamaları yapan Pedodontsit; çocuk psikolojisi, büyüme ve gelişme konularında özel eğitim almış uzman bir diş hekimidir. Çocuk diş hekimleri bebeklikten yetişkinliğe yani daimi diş döneminden itibaren diş ve ağız sorunlarının çözümünde rol oynarlar.

Pedodontistler aynı zamanda her yaşta engelli kişilerin diş tedavilerini gerçekleştiren diş hekimleridir.

Çocuklarda diş çürüğü için önlemler nelerdir?


Diş çürüklerini önlemenin ilk yolu iyi bir ağız hijyenine sahip olmaktır. Bunun için dişler günde en az 3 defa 2 dakika süreyle fırçalanmalıdır. Diş ipi ve gargaralar ancak 5 yaşından sonra diş hekiminin tavsiyesi doğrultusunda kullanılabilir. Diş çürüklerinin önlenmesi için kanıtlanmış yöntemlerden biri de “florür” uygulamalarıdır.

Diş hekimine ilk ziyaret ne zaman olmalıdır?


İlk muayenede bebeğin tıbbi ve diş öyküsü dinlenir. Hastanın ilk muayenesinde ağız muayenesi yapılır ve hastanın diş çürüğüne yatkınlığı değerlendirilir. Gelişim, flor ihtiyacı, normal beslenme dışında alışma (şişe, emzik vb.) travmadan korunma; Hasta ağız hijyeni ve beslenme alışkanlıklarının dişler üzerindeki etkilerine göre yönlendirilir. Çocuk diş hekimi veya diş hekimine ilk ziyaret, bebeğe yaşam boyu faydalı olabilecek bilgilerin edinilmesi açısından önemlidir.

 

Call Now Button0312 557 04 05