Ergazi Mah. Batı Blv. Nevadıum B Blok No: 109 Bf Yenimahalle/ Ankara
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00
    Pazar : Kapalı
İletişim

Sedasyon ve Genel Anestezi

Sedasyon ve genel anestezi ile çocuk diş hekimliği nedir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile özellikle çocuk diş hekimliğindeki eski uygulamalar yavaş yavaş değişmektedir. Özellikle diş hekimi ziyaretlerinde korkan ve işlem yaptırmayan çocuklara artık rahatlıkla sedasyon ve genel anestezi ile hiçbir zorluk yaşanmadan işlemler yapılabilmektedir.

Sedasyon işlemi temel olarak genel anestezi işleminin bir alt seviyesi olarak tanımlanabilir. Sedasyonda hastalar yarı baygın bir duruma gelmekte ve işlemler esnasında hiçbir korku ve ağrı hissetmemektedir. Özellikle çocuk hastalarda işlem öncesi ve sonrası çok rahat geçmekte ve sorunsuz bir şekilde tüm tedaviler tek seferde yapılabilmektedir.

Sedasyon ve genel anestezi işlemlerinin tam teşekküllü sağlık kuruluşlarında yapılması hem hekim hem hasta için konforu maksimum seviyeye çıkartmaktadır. Batıklinik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak Medical Park Ankara Hastanesi ile anlaşmamız olup genel anestezi ve sedasyon işlemlerimizi hastanenin ameliyathanesinde tüm önlemler alınmış şekilde, anestezi uzmanı ve ekibi eşliğinde sorunsuzca yapabilmekteyiz.

Sedasyon ve genel anestezi ile diş hekimliği işlemleri sadece çocuklarda mı yapılabilir?

Sedasyon ve genel anestezi ile diş hekimliği artık diş hekimi tedavilerinde zorluk yaşayan her yaştan hastada uygulanabilmektedir. Özellikle çoklu implant ve porselen diş tedavileri problemsiz bir şekilde yetişkin hastalarda sedasyon ile tek seansta yapılabilmektedir. Bu sayede hasta tedavinin çok büyük bir kısmını bu seansta yaptırabilmekte ve diş hekimi koltuğunda geçireceği süreyi minimuma indirebilmektedir.

Sedasyon ve genel anestezi işlemleri tam teşekküllü sağlık kuruluşlarında yapılmalıdır. Batıklinik diş polikliniği olarak Medical Park Ankara hastanesi ile anlaşmalı olduğumuzdan sedasyon ve genel anestezi işlemlerimizi bu hastanede, steril ameliyathane koşullarında anestezi uzmanı ve ekibi eşliğinde sorunsuzca ve güvenle yapabilmekteyiz.

 

Call Now Button0312 557 04 05