Ergazi Mah. Batı Blv. Nevadıum B Blok No: 109 Bf Yenimahalle/ Ankara
Çalışma Saatlerimiz
 • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00
  Pazar : Kapalı
İletişim

Batıkent Diş Hekimi

Dişler, bakteriler tarafından üretilen asitler nedeniyle çürür. Bu asitler, şekerli besinlerin ve içeceklerin ağızda kalan artıklarından oluşur. Bakteriler, bu şekerli artıkları parçalayarak asit üretir. Bu asitler, dişlerin sert yüzeyini oluşturan mineyi eriterek çürümeye neden olur.

Diş çürümesinin oluşması için üç temel faktör vardır:

 • Şeker: Şekerli besinler ve içecekler, bakteriler tarafından üretilen asit miktarını artırarak diş çürüğüne neden olur. Şekerli besinler ve içeceklerin tüketimini azaltmak, diş çürüğü riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • Bakteriler: Ağızdaki bakteriler, şekerli besinlerin ve içeceklerin ağızda kalan artıklarını parçalayarak asit üretir. Bu nedenle, ağızdaki bakteri miktarını azaltmak, diş çürüğü riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • Zaman: Asitlerin dişlerin sert yüzeyini eritmesi zaman alır. Bu nedenle, dişleri düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak, asitlerin dişlere zarar vermesini önlemeye yardımcı olur.

Diş çürükleri, genellikle dişlerin çiğneme yüzeylerinde görülür. Çürükler başlangıçta küçük ve yüzeysel olabilir. Ancak, tedavi edilmezse ilerleyerek daha derinlere ve daha iç kısımlara yayılabilir. Bu durumda, diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kaybı gibi sorunlara yol açabilir.

Diş çürüklerini önlemek için alınabilecek önlemler şunlardır:

 • Şekerli besinler ve içeceklerin tüketimini azaltmak.
 • Ağız hijyenine dikkat etmek.
 • Diş hekimine düzenli olarak muayene olmak.

Diş çürükleri, erken teşhis ve tedavi ile kolayca önlenebilir veya durdurulabilir.

YENİMAHALLE BATIKENT DİŞ HEKİMİ RANDEVUSU NEDEN ÖNEMLİDİR?

Batıkent diş hekimi randevusu, ağız ve diş sağlığının korunması için çok önemlidir. Diş hekimi, ağız ve dişlerinizi düzenli olarak kontrol ederek, olası diş hastalıklarını erken teşhis edebilir ve tedavi edebilir. Bu sayede, diş ağrısı, diş kaybı ve diğer ciddi ağız ve diş sağlığı sorunlarının önüne geçilebilir.

Batıkent diş hekimi randevusunun önemi şu şekilde özetlenebilir:

 • Diş hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisini sağlar. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve diğer ağız ve diş sağlığı sorunları, erken teşhis ve tedavi edilmezse daha ciddi sorunlara yol açabilir. Diş hekimi, ağız ve dişlerinizi düzenli olarak kontrol ederek, olası diş hastalıklarını erken teşhis edebilir ve tedavi edebilir.
 • Diş ve diş etlerinin sağlığını korur. Diş hekimi, ağız ve dişlerinizi temizleyerek, diş ve diş etlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, diş fırçalama ve diş ipi kullanma gibi ağız hijyeni alışkanlıklarınızı da kontrol edebilir ve size önerilerde bulunabilir.
 • Diş ve diş etlerinin estetik görünümünü iyileştirir. Diş hekimi, diş beyazlatma, diş dolgusu, diş kaplama gibi estetik diş tedavileri ile diş ve diş etlerinizin estetik görünümünü iyileştirir.

Batıkent diş hekimi randevunuzu aksatmamak ve ağız ve diş sağlığınızı korumak için, diş hekiminizin önerdiği sıklıkta randevu almanızı tavsiye ederiz.

 

Call Now Button0312 557 04 05